BD_Mladikov_0000ggVážení zájemci, nabízíme Vám možnost zakoupit si nové bydlení. Stavíme pro Vás neobvyklý vícefunkční komplex. Všechny zdejší byty mají střešní zahradu či balkon. Každý byt má své garážové stání a sklep. Podzemní garáže jsou propojeny s bytovými podlažími pomocí moderních výtahů.

Mimořádnou vlastností těchto novostaveb je jejich urbanistická funkce. Nepřinášejí totiž jen další byty do území beze služeb. Jednotlivé domy zde mají zcela městský ráz. V podnožích domů jsou pronajímatelné prostory, které budou brzy zcela naplněny nájemci. Developer už pečlivě oslovuje a vybírá partnery, kteří budou přínosem pro zdejší rezidenty.

Nebytové prostory jsou již prodány společnosti Fisolta plus , která zajišťuje jejich pronájem jednotlivým zájemcům. Ve fázi stavby se prostory přizpůsobují pro supermarket Billa; další partneři se momentálně zasmluvňují. Jedná se o síť restaurací, drogerii Teta atd. Součástí obchodních prostor je i kapacitní parkoviště, které samozřejmě mohou využívat i rezidenti.

Stavba byla projektována s pečlivými ohledy na budoucí komfortní život rezidentů, i na oslunění všech obytných místností. Velký důraz byl kladen na energetickou úspornost, na chráněné soukromí i na akustickou pohodu v jednotlivých bytech. Vytápění je centrální, kondenzačními kotly na plyn. Samozřejmostí jsou nejmodernější datové služby.
Jednotlivé objekty jsou pro perfektní orientaci rozlišeny základními barvami spektra duhy. Další dva bytové objekty budou postaveny ve druhé etapě. S těmito domy bude zrealizován i velký nájemní „Lékařský dům“ v bezprostředním sousedství.

Zástavba navazuje na souvislou frontu bytových domů, která se táhne podél komunikace 101 z Jesenice na východ k obci Kocanda. Předchozí úspěšné etapy realizovala převážně společnost Novera jako projekty „Jesenice City“ a „Novera City“. V těchto domech jsou už dávno všechny byty prodané. V parteru budov sídlí provozovny, které poskytují služby všem jesenickým rezidentům (lékař, pediatr, lékárna, pekárna s cukrárnou, masáže, kadeřnictví…atd.). Za touto frontou čtyřpodlažních bytových domů jsou rozsáhlé areály komfortních rodinných domků. V několikaminutovém pěším dosahu je státní Základní fakultní jesenická škola a školka a dále i kanadská Sunny Canadian international school.

Developererem projektu „Byty Amadet Jesenice“ je společnost Amadet. Finančním partnerem je společnost Service Financial. Tyto společnosti převzaly v roce 2015 dočasně zmrazený záměr společnosti Novera z roku 2008. Původní projekt byl v roce 2016 zásadně modifikován.

Základová deska byla založena už v roce 2008. Stavba podle nového projektu započala v červenci 2016. Dokončení celého projektu je plánováno na říjen 2017. Koncem roku 2017 by už také měla být valná část bytů obydlena.

Autorem původního projektu je ing. arch. Ivo Virt ze studia AE Praha. Projekt byl v roce 2016 upraven za spolupráce arch. Virta s ing. arch. Davidem Průškem.